Dni Indyjskie w Krakowie, 25-28 kwietnia 2012

Dni Indyjskie to wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Indologów UJ we współpracy z Dalekowschodnim Kołem Naukowym UJ i Sekcją „Wielbicieli Indii“ Koła Naukowego Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Patronem przedsięwzięcia jest CTA – Closer To Asia.

Celem projektu jest wieloaspektowe ukazanie zagadnień indologicznych i zainicjowanie dyskusji dotyczącej różnych sfer funkcjonowania regionu Azji Południowej – polityki, gospodarki, religii, kultury i pozycji na arenie międzynarodowej. Zostanie stworzone forum, na którym będzie możliwe zaprezentowanie interdyscyplinarnego spojrzenia na podejmowane przez gości wątki oraz integrowanie środowiska, zajmującego się tematyką indologiczną w Polsce.
Projekt stworzony został na dwóch płaszczyznach. Pierwszą jest konferencja naukowa z udziałem nie tylko specjalistów z różnych dziedzin nauki, ale również studentów zainteresowanych tematem dawnych i współczesnych Indii. Dodatkowo możliwe jest praktyczne poznanie aspektów kultury indyjskiej poprzez udział w otwartym programie kulturalnym, na który składają się spotkania tematyczne, warsztaty (m. in. jogi, indyjskich sztuk walki, tańca indyjskiego), lekcje języków indyjskich (hindi, sanskryt, tamilski, malajalam, bengalski, urdu), koncerty i projekcje filmów.

Aktualności i pełny program na stronie Dni Indyjskich:

facebook.com/DniIndyjskie oraz dniindyjskie.wordpress.com