Konferencja naukowa „Azja Południowo- Wschodnia u progu XXI wieku: szanse i wyzwania”

Sekcja Azji Południowo – Wschodniej Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stowarzyszenie CTA – Closer To Asia mają przyjemność zaprosić studentów i doktorantów na Ogólnopolską Konferencję Naukową: „Azja Południowo-Wschodnia u progu XXI wieku: szanse i wyzwania”.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej dnia 7 grudnia 2013 roku.

Konferencja jest pierwszym realizowanym przez Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ wydarzeniem tego typu poświęconym tematyce Azji Południowo-Wschodniej.

Głównym celem konferencji jest naukowe ujęcie procesów zachodzących we współczesnej, dynamicznie modernizującej się Azji Południowo-Wschodniej, ukazanie szans i wyzwań oraz próba odpowiedzi na pytanie: w jakim kierunku zmierzają zmiany w społeczeństwach w regionie?

Interdyscyplinarna tematyka konferencji umożliwia wygłoszenie referatów związanych z polityką, kulturą, religią, prawem, społeczeństwem, ekonomią i innymi zagadnieniami. Istotną częścią projektu jest wymiana poglądów pomiędzy uczestnikami reprezentującymi różne kierunki studiów oraz specjalności i rozszerzanie horyzontów naszych prelegentów.

Stawiamy sobie także za cel popularyzację rozszerzenie świadomości tematyki wśród odbiorców wydarzenia oraz podjęcie próby przełamania stereotypów dotykających Azji Południowo-Wschodniej.

Nadesłane prace zostaną opublikowane przez nas w Internecie, brana jest także pod uwagę możliwość wydania publikacji pokonferencyjnej.

Udział w konferencji jest bezpłatny, prelegenci otrzymają materiały konferencyjne i ciepły posiłek. Na prośbę uczestnika organizatorzy oferują pomoc w znalezieniu noclegu.

Call for paper można pobrać tutaj.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj.

Zapraszamy również na stronę wydarzenia na facebook’u.

Plakat wydarzenia w dużym formacie.

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia prosimywysyłać na adres dkn.poczta@gmail.com