Nowa książka: „Partia. Sekretny świat komunistycznych władców Chin”

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazała się właśnie książka Richarda McGregora pt. „Partia. Sekretny świat komunistycznych władców Chin”. CTA objęło patronat nad książką. Poniżej informacje na jej temat oraz fragment do przeczytania. Serdecznie zachęcamy do lektury tej interesującej książki!

Frapująca wyprawa w głąb największej i najskuteczniejszej politycznej machiny na świecie.
Isabel Hilton, „New Statesman”

Intrygująca i ambitna […]. Richard McGregor odsłania tajemnice partyjnej machiny.
Gady Epstein, „Forbes”

Fascynująca lektura, która daje nam wgląd w sposób myślenia rządzącej elity i w struktury samej partii […]. W epoce, w której gospodarcze wpływy Chin osiągają nowy poziom, to bezcenna próba zrozumienia funkcjonowania najpotężniejszej partii politycznej na świecie.
Ian Kehoe, „Sunday Business Post”

McGregor to jeden z najlepszych zagranicznych korespondentów, jacy pracowali w Chinach. Partia jest zwieńczeniem dwóch dekad wspaniałej działalności reporterskiej […]. Doskonałe źródło dla osób chcących poznać rosnącą potęgę, z którą będą się stykać w nadchodzących dziesięcioleciach.
Ezra Vogel, emerytowany profesor Harvard University

Niewielu ludzi z zewnątrz ma realistyczny obraz wewnętrznych mechanizmów, motywacji, rywalizacji i obaw komunistycznych przywódców Chin. Wszyscy jednak wiemy znacznie więcej dzięki pouczającemu i wielowymiarowemu spojrzeniu Richarda McGregora na ludzi, którzy kierują chińską machiną polityczną […]. Nieocenione dla każdego, kto pragnie zrozumieć chińskie plany na przyszłość i wybory, jakich dokonuje ten kraj.
James Fallows, główny korespondent krajowy „The Atlantic”

Chińska Partia Komunistyczna to największa i dysponująca największą władzą machina polityczna na świecie. Richard McGregor jako pierwszy zapuszcza się w jej wewnętrzne labirynty i ukazuje, w jaki sposób tej tajemniczej klice udaje się kontrolować każdy aspekt życia kraju – wojsko i media, system prawa i przedsiębiorstwa, a nawet organizacje religijne. Jak, łącząc Marksa, Mao i rynek, partia stworzyła globalne supermocarstwo? I co to oznacza dla świata?
Autor kreśli zarówno portret wewnętrznej struktury i personelu, jak i relacji partii z „zewnętrznym światem”. Tym samym książka nie opowiada jedynie o partii, lecz o całym chińskim społeczeństwie i współczesnych przemianach zglobalizowanego świata.

PRZECZYTAJ FRAGMENT.

Książkę można nabyć na stronie Wydawnictwa oraz w księgarniach.
Więcej na temat książki na stronie Wydawnictwa.

Serdecznie polecamy!