Konferencja „Miłość po japońsku”

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Kołem Naukowym Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową Miłość po japońsku, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2014 roku w Bibliotece Jagiellońskiej przy ulicy Oleandry 3 w Krakowie. CTA – Closer To Asia jest patronem wydarzenia. Serdecznie zapraszamy!

Kwestia relacji międzyludzkich zarówno w sferze uczuciowej, jak i cielesnej jest od wieków i w każdym obszarze kulturowym obiektem nieustannych dyskusji a nierzadko też kontrowersji. Również Japonia, której bogata kultura zachwyca i intryguje różnorodnością, nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Dlatego pragniemy zaprosić do pochylenia się nad tym ponadczasowym problemem i skupienia na różnych przejawach miłości w Japonii.

Jednym z głównym celów konferencji jest uchwycenie, na przykładzie społeczeństwa japońskiego, jak złożone może być pojmowanie miłości, nie tylko w kategoriach uczuć międzyludzkich. Nieszablonowe spojrzenia na temat, między innymi z takich perspektyw jak: kulturowa, społeczna, artystyczna, filozoficzna, polityczna, religijna, historyczna, prawna, ekonomiczna a nawet medyczna, w możliwie szeroki sposób przedstawią zagadnienie miłości i seksualności w Japonii oraz uwypuklą interdyscyplinarny charakter konferencji. Inną istotną kwestią są problemy, z jakimi społeczeństwo japońskie spotyka się, lub mogło spotykać, w kwestii miłości i seksualności. Zachęcamy do szukania nowych sposobów interpretacji tego, czym może być „Miłość po japońsku”.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 31 marca 2014 r. na adres: konferencjampj@gmail.com.

Formularz zgłoszeniowy oraz Call For Papers dostępne są do pobrania pod adresem:

https://db.tt/bGyqlkOE oraz https://db.tt/8j1nbFQi

Strona eventu na Facebooku.