Władze CTA

W imieniu całego Zarządu, Komisji Rewizyjnej i wszystkich członków Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy ustępującemu wiceprezesowi Krystianowi Wiciarzowi za jego wkład w rozwój CTA. Dziękujemy!

Zarząd:

PREZES:

ŁG zdjęcieŁukasz P. Gacek, dr hab., pracuje w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prezes Stowarzyszenia CTA – Closer to Asia (od 2015 r.). Uczestnik dwóch rocznych staży naukowo-badawczych w Fudan University oraz Xiamen University w Chinach. Specjalizuje się w tematyce współczesnych systemów politycznych, bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych w Azji Wschodniej. Autor wielu książek poświęconych Chinom oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych (więcej w dziale "Publikacje"). Obecnie kieruje pracami całego Stowarzyszenia. 

 

WICEPREZES:

guzikJoanna M. Guzik, (ur. 1978 r. w Krakowie) orientalistka, japonistka, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, magister kulturoznawstwa w zakresie Studiów Blisko i Dalekowschodnich, specjalizacja bliskowschodnia – Izrael, asystent w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Uniwersytet Jagielloński; rok akademicki 2003/2004 roczne stypendium w Uniwersytecie Kansai Gaidai w Japonii. Członkini Stowarzyszenia CTA – Closer to Asia od lutego 2008. Zajmuje się historią Japonii i Korei, diasporą żydowską, współczesnym społeczeństwem Japonii i jej mniejszościami.

 

WICEPREZES:

Ewa Trojnar

 

SKARBNIK:

Magdalena Pycińska, doktor nauk humanistycznych, specjalizuje się w Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w tematyce konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Były wiceprezes Stowarzyszenia, aktywny członek zarządu przez ostatnie lata. Ponadto koordynowała dział CTA Nauka. Organizowała dla CTA liczne przedsięwzięcia, zwłaszcza konferencje naukowe, popularyzatorskie i edukacyjne.

 

POZOSTALI CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

Anna Masna, absolwentka kulturoznawstwa dalekowschodniego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, stypendystka Zhejiang University w Hangzhou, członek założyciel CTA. W latach 2008-2015 mieszkała w Chinach. Obecnie współpracuje z chińskimi firmami oraz prowadzi agroturystykę w Chochołowie pod Tatrami. Z urodzenia góralka, z wyboru obieżyświat i miłośnik Chin.

 

Łukasz Czarnecki

 

Komisja Rewizyjna:

Łukasz Byrski (przewodniczący), doktorant w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Absolwent archeologii i studiów porównawczych cywilizacji na UJ.

 

baranskaDorota Barańska, zodiakalny skorpion lub azjatycko – koza. Zawodowa managerka chaosu, czyli jednocześnie nauczycielka (doktorat na UJ), freelancerka, blogerka, pierwsza prezes i członek założyciel CTA, aktualnie na straży tradycji w Komisji Rewizyjnej. Od wielu lat zakochana w japońskiej kulturze popularnej, zwłaszcza grach i filmach z gatunku horror. Z niepokojem obserwująca współczesne zjawiska społeczne w Japonii, jak hikikomori, kluby samobójców. Uwielbia podróżować,nie tylko po Azji. Z podróży najczęściej przywozi przepisy kulinarne i przyprawy, o zdjęciach zazwyczaj zapomina. Nieustannie poszukuje równowagi między pracą a rodziną, technologią a ekologią, jedzeniem i zdrowym życiem, ciszą a zaangażowaniem społecznym, podejrzewając w głębi ducha, że jest przypadkiem beznadziejnym, który ma więcej pomysłów niż czasu na ich wdrożenie.

 

dziedzicKatarzyna Dziedzic, politolog i kulturoznawca, doktorantka w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zajmuje się Bliskim Wschodem, zwłaszcza problematyka libańską. Były dwukrotny wiceprezes CTA. Była między innymi inicjatorem i koordynatorem wypraw organizowanych przez CTA do krajów Bliskiego Wschodu.

 

 

 

 

 

 

Zasłużeni działacze:

Beata Pilch, wieloletni członek zarządu CTA. Na jej barkach spoczywały trudy administracyjno-organizacyjne Stowarzyszenia. Pomysłodawczyni i koordynator wypraw badawczo-turystycznych CTA oraz wystaw, m.in. w Bibliotece Publicznej w Zielonkach. Bez jej wsparcia nie byłoby dziś działającego od 2007 roku CTA.

Paweł Wojtanek, jeden z pomysłodawców CTA, członek pierwszego zarządu. Obok Doroty Barańskiej nadał początkowy kierunek działalności całego Stowarzyszenia. Wciąż z nami związany, mieszka w Chinach, gdzie od wielu lat zajmuje się biznesem i własną działalnością gospodarczą.

Krystian Wiciarz, politolog, filozof i kulturoznawca. Rozprawę doktorską obronił w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Główne obszary jego zainteresowań to szeroko rozumiana problematyka nacjonalizmu i państwowości, socjologia historyczna, analiza polityczna. Specjalizuje się także w metodologii nauki, metodach i technikach badawczych, narzędziach informatycznych w nauce. Swój warsztat metodyczny doskonalił między innymi na London School of Economics and Political Science (LSE) w Londynie. Członek założyciel oraz dwukrotny prezes CTA. Obok działalności w zarządzie, kierował przez długi czas działem CTA Nauka, koordynując działalność konferencyjną, wydawniczą a także edukacyjną.